Technologie

Pravá Alfa

Legendární sportovní vozy, sláva a vítězství. Řev motorů, zrychlení, brzdění, asfalt a hlasy davu podél trati. Nadšení a nejautentičtější vášeň. Alfa Romeo 4C se zrodila z nejčistšího ducha Alfy Romeo. Představuje unikátní vůz s jedinečným designem i technologiemi, který vznikl proto, aby potěšil řidiče na silnici i na okruhu a mohl všem nadšencům splnit sen o tom, že vlastní supersport.

Zrozena ze závodění

Launch control

Perfektní odezva je základním rysem vozu určeného k ohromení řidiče. Nová dvouspojková převodovka TCT s funkcí Launch Control optimalizuje změnu převodových stupňů pro nejlepší možné zrychlení a využití potenciálu motoru.

Převodovka TCT

Suchá dvospojková převodovka Alfa TCT zajišťuje nejrychlejší možnou změnu převodových stupňů ve všech podmínkách. Zároveň poskytuje funkci Launch Control pro optimalizaci všech systémů vozidla a pro využití veškeré dostupné síly během zrychlování.

Alfa DNA

Alfa D.N.A. nabízí tři režimy jízdy (Dynamic, Natural a All Weather) pro úpravu parametrů vozidla podle podmínek vozovky, aktuální potřeby a požadovaný jízdní styl řidiče. Navíc je tu exkluzivní režim Race, který byl navržen pro ještě silnější zážitek z jízdy na okruhu.

Hi-Tech chladící systém

Podobně jako špičkové soutěžní stroje i model 4C využívá automatický chladicí systém, který chrání turbodmychadlo. Po vypnutí motoru dochází k okamžitému zastavení oběhu oleje, čímž motor ztratí schopnost mazání a hrozí jeho poškození.

Výkon a styl

Aerodynamický půvab

Konstrukce modelu 4C nese nezaměnitelné rysy Alfy 33 Stradale: krásu ve službách mechaniky. Alfa Romeo 4C, která je vyráběná v Modeně, kombinuje dvě výjimečnosti. Inženýrství Alfy Romeo a řemeslné dovednosti značky Maserati. Výkon nebyl ještě nikdy tak atraktivní.

Vyplachování

Pokročilá technologie vyplachování válců maximalizuje točivý moment v nízkých otáčkách a řidiči poskytuje větší míru výkonu. Pro implementaci této technologie byl motor vybaven novou generací turbodmychadla a pulsním konvertorem ve výfukovém potrubí.

Malý objem, velký výkon

Zážehový přeplňovaný čtyřválec 1750 Turbo s přímým vstřikem paliva a výkonem 240 k je vyroben kompletně z hliníku a nabízí naprosto uchvacující výkon a točivý moment vrcholící na 350 Nm.

Stáhnout technickou specifikaci

Soubor je ve formátu PDF, 2.3mb

Dokonalá rovnováha. Dokonalý výkon.

Testovací jízda

Chci zažít Alfaromeo