Technologie

Nová kapitola v historii Alfy Romeo

Již od svého založení přistupovala Alfa Romeo k výrobě svých vozů výjimečným a originálním způsobem. Sledovala jediný cíl, a sice soulad mezi stylem a vášní. Kombinace kultovního italského designu, nejmodernějších technologií a silné dynamické povahy bylo pramenem inspirace značky po celou její historii.

Dvě podoby stejných emocí

Smysluplná krása

Od počátku civilizace hledali tvůrci inspiraci v přírodě a lidské anatomii. Nejslavnější architektonické skvosty se tak mohou pochlubit optimální rovnováhou mezi tím, co potřebuje člověk, a tím, co je vyžadováno z hlediska konstrukce. A Giulia je maximálním vyjádřením tohoto jedinečného tvůrčího přístupu.

Nejmodernější inovace

Technologie nové Giulie byly vytvořené s cílem zvýšit výkon a poskytnout intenzivnější požitek z jízdy. Vztah člověka a stroje je zásadní filozofií všech inovací, které tak dokonale doplňují tělo, mysl a srdce řidiče. K dispozici i model s funkcí Mirroring vašeho chytrého telefonu.

Ultimativní bezpečnosti

Nová Giulia kombinuje ryzí požitek z jízdy a ultimativní bezpečnostní systémy pro navození maximálního pocitu bezpečí a pohodlí řidiče i ostatních cestujících. Standardem všech verzí jsou systém varování před čelním nárazem (FCW) s autonomním nouzovým brzděním (AEB).

Systém IBS

U nové Giulie se ve světové premiéře představuje nový elektromechanický systém, který kombinuje systém kontroly stability a tradiční výkonné brzdy: integrovaný brzdový systém (IBS). Nejenže zaručuje významnou optimalizaci hmotnosti a snížení vibrací v brzdovém pedálu, ale i okamžitou odezvu.

Výkon a styl

Srdce nových emocí

Zážehový motor 2.0 nabízí výkon 200 k a 280 k ve spojení s patentovaným pohonem Q4 (4x4) a 8stupňovou automatickou převodovku. Vznětový motor 2.2 se vyznačuje výkonem 150 nebo 180 k a v obou případech nabízí volbu mezi manuální šestistupňovou nebo automatickou osmistupňovou převodovkou, vrcholná řada Veloce disponuje 210 koňmi a též pohonem 4x4. Verze QV, která je nejrychlejším vozem ve své třídě, se může pochlubit zážehovým motorem 2,9 Twin turbo V6 510 k se zrychlením 3,9 s na 100km/hod. S cílem poskytnout progresivní odezvu bez typického turboefektu pracuje turbodmychadlo i v nízkých otáčkách a poskytuje vysoký točivý moment.

ALFA™ LINK

Nová Giulia je vybavena novým patentovaným uspořádáním zavěšení kol Alfa™ Link. Přední lichoběžníkové zavěšení s dvěma příčnými rameny udržuje přední kola v dokonale kolmé pozici vůči povrchu vozovky i v rychle projížděných zatáčkách, přispívá k přesnějšímu řízení a potlačuje nedotáčivost.

ALFA™ DNA

Alfa™ DNA ovlivňuje parametry motoru a přizpůsobuje odezvu pedálu plynu, brzd, řízení, motoru a aktivního zavěšení Alfa™ Active Suspension (pokud je k dispozici) požadovanému jízdnímu stylu.

Stáhnout katalog modelu Giulia

Soubor je ve formátu PDF, 2.3mb

Když se krása spojí s podstatou

Testovací jízda

Chci zažít Alfaromeo