Technologie

První SUV z dílny Alfa Romeo

Alfa Romeo vždy přicházela s modely zaručujícími dokonalou jízdu a probouzejícími vášeň pro řízení. Nabízela jedinečná mistrovská díla designu, techniky a konstrukce, která nikdy nepřestala být obdivována a napodobována. Stelvio je dalším významným milníkem v téměř 110leté historii Alfy Romeo.

Inspirován ikonickým designem

Nová úroveň inovací

Nejmodernější bezpečnostní technologie a jedinečná řešení v dané kategorii. Alfa Romeo se rozhodla dosáhnout ty nejodvážnější cíle – přichází s přelomovými inovacemi a přitom zůstává věrna svému unikátnímu přístupu k tvorbě aut.

Bezpečnost

Každá z verzí Stelvia nabízí již v základní výbavě systém varování před čelním nárazem (FCW), systém autonomního nouzového brzdění (AEB) s detekcí chodců a sledování jízdních pruhů (LDW).

Asistent jízdy z kopce

Stelvio nabízí Asistenta sjezdu z kopce (HDC) již v rámci standardní výbavy. Tento systém řidiči zajistí plynulý a bezpečný sjezd i z příkrých svahů. HDC působí na brzdový systém každého kola zvlášť, čímž zajišťuje perfektní stabilitu a bezpečnost jízdy za každé situace: včetně kluzké vozovky či prudkého klesání.

Infotelematika

Stelvio je vybaveno zbrusu novým infotelematickým systémem s 8,8” barevným displejem a 3D navigací, který lze snadno ovládat prostřednictvím otočného ovladače Rotary Pad na středovém tunelu.

Výkon a styl

Planoucí vášeň

Stelvio nabízí dva benzínové turbomotory s výkonem 200 a 280 k a Q4 pohonem všech kol nebo 2.2 turbodieselový motor s výkonem 210 k a Q4 pohonem všech kol. Pro ještě vyšší požitek z jízdy pak řadu motorů doplňuje take 2.2 turbodieselový 180 k motor s pohonem zadních kol. Vrcholem nabídky je šestiválcový Twin-Turbo motor o objemu 2,9 litru a výkonu 510 k doplněný novým systémem pohonu všech kol Q4, který poskytuje dokonalou trakci. Motory Stelvia tvoří celohliníkový monoblok, jenž v kombinaci s 8rychlostní automatickou převodovkou zajišťuje vyšší výkon při současném snížení hmotnosti.

Pohon všech kol

První SUV Alfa Romeo je vybaveno exkluzivním systémem pohonu všech kol Q4 navrženým pro kontrolu trakce v reálném čase. Systém Q4 neustále monitoruje jízdní situaci a styl řízení, aby optimálně rozložil točivý moment motoru mezi nápravy vozu.

Vytrvalá snaha o dokonalost

Stelvio nabízí vynikající poměr výkonu a hmotnosti díky rozsáhlému použití ultralehkých materiálů: uhlíkových vláken pro hnací hřídel a hliníku pro kapotu, dveře (včetně zadních), blatníky, motor a zavěšení kol

Stáhnout katalog modelu Stelvio

Soubor je ve formátu PDF, 2.3mb

Stvořen, aby ovládnul každou silnici

Testovací jízda

Chci zažít Alfaromeo